PLZEŇSKO / Na 107. kilometru plzeňské dálnice D5 ve směru na Prahu došlo dnes 11. března v dopoledních hodinách k vážné dopravní nehodě osobního vozidla, které se zde několikrát přetočilo ve vysoké rychlosti přes střechu. Osádka vozidla utrpěla těžká zranění.

Uvnitř zdemolovaného vozidla zůstaly po ošklivém karambolu zaklíněné dvě osoby.

Na místo nehody okamžitě vyjely hasičské jednotky a nejbližší lékařská posádka záchranné služby. Vzhledem k tomu, že zraněné osoby utrpěly vážná poranění a jednalo se o těžkou dopravní nehodu krajský dispečink plzeňské záchranné služby na místo vyslal také vrtulník leteckých záchranářů, který dle informací krajské redakce ZprávyExtra.cz přistával přímo na dálnici.

Podle slov krajské mluvčí plzeňských hasičů Pavly Jakoubkové „zasahující hasiči hydraulickým rozpínákem museli otevřít dveře u řidiče, aby se dostali k zraněné osobě. Spolujezdkyni z auta dostali bez použití vyprošťovacího zařízení. Hasiči spolupracovali se zdravotníky při ošetření obou cestujících a jejich transportu do vrtulníku letecké záchranné služby a sanitky,“ sdělila tisková mluvčí.

nehoda D5 foto3 HZS Pk
Těžká nehoda na dálnici D5 ve směru na Prahu Zdroj: HZS Plzeňského kraje

 

Pro přistávající vrtulník leteckých záchranářů hasiči zajistili přistávací plochu, dálnice byla po tuto dobu zcela uzavřena a to v obou směrech.

„Po odletu vrtulníku byl obnoven provoz ve směru na Rozvadov. Úplná uzavírka trvala cca 1/2 hodiny. Po došetření nehody policií a úklidu většího množství provozních kapalin byl otevřen i směr na Prahu,“ doplnila k nehodě krajská mluvčí plzeňských hasičů Pavla Jakobková.

nehoda D5 foto2 HZS Pk
Přistání záchranářského vrtlníku na dálnici D5 u těžké nehody Zdroj: HZS Plzeňského kraje

 

Zda se jednalo o nepřiměřenou rychlost a nedbalost řidiče havarovaného osobního vozidla nebo šlo o nějakou technickou závadu na vozidle nyní vyšetřují dopravní policisté.

Komentáře