Dopravní nehoda nákladního automobilu na plzeňské dálnici D5. Foto: HZS Středočeského kraje

Praha / D5 – Krátce před třináctou hodinou, v pátek 8. února došlo na plzeňské dálnici D5 na 26 kilometru, ve směru do Prahy k nehodě kamionu, který skončil po karambolu mimo komunikaci převrácen na boku. Řidiče si na místě převzala do své péče přivolaná záchranná služba.

O nehodě dnes informovala tisková mluvčí Středočeských krajských hasičů
Tereza Fliegerová s tím, že řidiči z havarovaného kamionu pomohli zaměstnanci Střediska správy a údržby dálnic, kteří na místě pracovali, takže byl před příjezdem jednotky mimo kamion. Po prvotním ošetření zdravotnickou záchrannou službou byl zraněný řidič následně převezen do nemocnice.

Z nákladního automobilu bylo přečerpáno asi 700 litrů nafty, kterou hasiči předali specializované vyprošťovací firmě. Ta komunikovala s majitelem vozidla a následně zajistila i vytažení kamionu z koryta Litavky.

ČTĚTE TAKÉ

Krajští hasiči o nehodě aktuálně informovali také na sociální síti Twitter.com.

O likvidaci uniklých provozních náplní se postará firma Dekonta, kterou na místo povolali zástupci životního prostředí,“ upřesnila tisková mluvčí.

Dálnice byla po celou dobu průjezdná jedním jízdním pruhem, přesto se tvořily dlouhé kolony. Před čtvrtou hodinou odpoledne zahájila Dekonta sanaci potoka,“ doplnila k nehodě mluvčí hasičů.

Příčiny nehody jsou nyní, v šetření Policie ČR.

jb, (-red.)

Komentáře