IVANOVICE NA HANÉ / V neděli 12. dubna v odpoledních hodinách vyjížděli hasiči k požáru rodinného domu v Ivanovicích na Hané. Požár rodinný dům značně poškodil, způsobená škoda na rodinném domě se odhaduje kolem milionu korun. Majitel rodinného domu stihl před plameny uniknout střešním oknem.

V neděli čtvrt hodiny před 17. hodinou přijalo operační středisko jihomoravských hasičů hlášení o požáru v rodinného domu v Ivanovicích na Hané.

„Hasiči na místě zjistili, že požár zasáhl první patro a půdní prostory nového řadového jednopatrového domu. Majitel stihl před rychle se šířícími plameny uniknout střešním oknem. Poranil se a na místě jej ošetřila záchranná služba. Jeho zdravotní stav však nevyžadoval odvoz do nemocnice,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

K požáru rodinného domu v Ivanovicích na Hané bylo operačním střediskem vysláno několik profesionálních jednotek hasičů. Na pomoc s likvidací požáru přijeli také hasiči z Olomouckého a Zlínského kraje.

„Postup požáru se jim podařilo zastavit a nerozšířil se na sousední domy. Pod kontrolou jej měli krátce po 17. hodině. Další hodiny ale trvalo rozebírání střešní konstrukce a dohašování lokálních ohnisek. Ještě o půlnoci nebyl požár likvidován,“ doplňil mluvčí Mikoška.

Podle vyšetřovatele HZS vznikl požár rodinného domu nedbalostí při užívání elektrického spotřebiče. „Plameny dům značně poškodily a způsobily škodu kolem milionu korun,“ dodal Mikoška.

Hasební práce a rozebírání konstrukce rodinného domu v Ivanovicích pokračují i v pondělí 13. dubna. „Vzhledem k tomu, že je dům postavený z biologických hořlavých materiálů, nachází hasiči stále další skrytá ohniska,“ doplňuje informace k požáru Jaroslav Mikoška.

Komentáře