JÍVOVÁ / Žhář zřejmě v sobotu 2. května ve večerních hodinách zapálil tři chaty stojící v lesích za obcí Jívová na Olomoucku. Plameny zničily dva dřevěné objekty o půdorysu tři krát tři metry, třetí poškodily z větší části. S největší pravděpodobností šlo o úmyslné jednání žháře.

„Postupnou pomoc pěti jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů včetně mezikrajské výpomoci hasičů Moravskoslezského kraje si vyžádal požár tří chat v lesích za Jívovou ve směru na Domašov nad Bystřicí,“ sdělil mluvčí olomouckých hasičů Zdeněk Hošák.

Požár si vyžádal nasazení pěti jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů včetně hasičů z Moravskoslezského kraje. Hořet začalo po 18. hodině, zásah trval do pozdních nočních hodin. Dvě chaty od sebe byly vzdáleny vzdušnou čarou necelých 500 metrů, třetí od nich byla daleko asi dva kilometry. Hasiči podle mluvčího Zdeňka Hošáka zabránili rozšíření požárů do okolí.

VIDEO: Požáry chat u Jívové na Olomoucku

Dvě chaty se hasičům už zachránit nepodařilo a i třetí chata byla znatelně poničena. Hasiči poté rozebírali vyhořelé konstrukce a dohašovali menší ohniska. Vyšetřovatelé hasičů i policie budou během neděle opět na požářištích pracovat a zjišťovat příčinu vzplanutí. Při požáru chat nebyl nikdo zraněn.

Komentáře