BabyBox, ilustrační foto. Autor: Ludvík Hess

Jihlava – Dvanácté letošní děťátko odložené včera 7. srpna ve 20:02 je klučík pojmenovaný prof. Alešem Roztočilem, jihlavským protagonistou babyboxů, jako Martin Libánský.

156. děťátko po třech hodinách ve stejném babyboxu v Plzni! Bratříček z dvojčat?

V plzeňském babyboxu byl v neděli ráno nalezen novorozený chlapeček

Křestní jméno mu Aleš Roztočil přiřkl po primáři dětského oddělení Martinu Zimenovi a příjmení po lékařce Libuši Libánské, která klučíka vyzvedla z babyboxu a jako první jej vyšetřila.

Kluk je podle Aleše Roztočila, který si jej hned běžel pochovat, ve velice dobrém stavu. Váží 2990 g a měří 49 cm. V babyboxu byl nahý, těsně po porodu, zabalený v chlupaté dece. Malý Martin je třetím jihlavským děťátkem po dvou holkách a skóre holky versus kluci upravil na 90:68.

154. děťátko vstoupilo do nového života Babyboxem v Havlíčkově Brodě. Čtvrté tamní, osmé letošní!

Ať žije Martin Libánský! Ať žije Martin Zimen! Ať žije Libuše Libánská! A hlavně ať žije Aleš Roztočil, člen Kolegia spolku Babybox, můj přítel a rádce!

V úterý 8. srpna ve 12 hodin slavnostně otvíráme babybox nové generace v Oblastní nemocnici Příbram. Dnes instalujeme babybox nové generace na radnici Prahy 2. Ve čtvrtek 10. srpna jedeme do Tachova projednat instalaci babyboxu na stanovišti ZZS Plzeňského kraje.

Trochu se chlubím, aby bylo vidět, jak je babydědek aktivní…

 

Autor: Ludvík Hess
alias Babydědek Lu´,
redakce „ZE“

Komentáře