Dvě dodávky a autobus havarovaly u Dívčic. Autor: HZS Jihočeského kraje


Dívčice – Vážná dopravní nehoda se stala v pondělí 5. června v odpoledních hodinách na silnici I. třídy v katastru obcí Dívčice, části obce Novosedly. Na místě zasahovaly všechny záchranné složky a také vrtulník leteckých záchranářů.

Dvě dodávky a autobus havarovaly u Dívčic. Autor: HZS Jihočeského kraje

O nehodě informovala server ZprávyExtra.cz tisková mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů s tím, že prvotní informaci o nehodě obdrželi krajští hasiči na tísňové lince, krátce před 14. hodinou odpolední. K nehodě operační středisko hasičů vyslalo z obou směrů silnice dvě jednotky profesionálních hasičů, a to ze stanic České Budějovice a Vodňany. Vedle profesionálních hasičů na místo zamířili záchranáři i policisté.

ČTĚTE TAKÉ: Na nádraží v Přerově zkolaboval strojvedoucí. Ve vlaku se zranili cestující

Vodňanská jednotka dorazila k nehodě jako první. Její velitel po provedeném průzkumu podal zprávu, že se jedná o srážku autobusu a dvou dodávek. V dodávkách byly dvě zraněné osoby, jejich vyproštění nebylo potřeba.

V autobuse cestovalo sedm osob.

„Hasiči pomohli vyndat zraněného řidiče, kterého do nemocnice transportoval vrtulník LZS. Další zraněnou z autobusu zdravotníci záchranné služby ošetřili na místě, upřesnila Vendula Matějů z jihočeského HZS.

Obě jednotky asistovaly záchranářům při ošetřování a transportu zraněných, zároveň zajistily všechny tři vozy protipožárním opatřením a opatřením proti úniku provozních kapalin.

Po 15. hodině českobudějovičtí i vodňanští hasiči zásah ukončili. Nehodu si převzali k šetření policisté.

„Až po ukončení jejich práce na místo několik minut před 17. hodinou vyjeli profesionální hasiči ze stanice Suché Vrbné, kteří budou řešit úklid komunikace,“ doplnila k nehodě krajská mluvčí hasičů.

Příčiny nehoda jsou nyní v šetření Policie ČR.

VRAŽDA V TEPLICÍCH: Kriminalisté vyšetřují v Teplicích vraždu a sebevraždu manželského páru

Autor: Jiří Berec,
redakce

 

Komentáře