Záchranná služba - Ambulance, ilustrační doro. Autor: #BubenLuk / archiv redakce ZpravyExtra.cz (c)2019

Opavsko – Posádky krajské záchranné služby spolu s ostatními složkami IZS musely zasahovat v obci Slavkov na Opavsku, v neděli 3. února u vážné události. V místní garáži, se vážně popálili při explozi a následném požáru dva muži. Oba skončili v péči nemocničních lékařů.

O události a následné záchranné akci informoval redakci serveru #zpravyextra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že na místo události ihned vyjely tým rychlé lékařské a rychlé zdravotnické pomoci. Zásah vrtulníku bohužel nebyl vzhledem k neletovým klimatickým podmínkám možný.

Pětatřicetiletý muž utrpěl vážné popáleniny prvního a druhého stupně v oblasti hlavy, obou horních a částečně také dolních končetin. Posádky ZZS zajistily prvotní ošetření popálených ploch, zahájily podávání léků tlumících bolest a infusní terapii,“ uvedl Humpl.

Druhý z pacientů, devětapadesátiletý muž, byl popálen v obličeji a na dolní končetině, jeho poranění se jevilo jako méně závažné. I on byl ošetřen v rámci přednemocniční neodkladné péče,“ doplnil mluvčí záchranářů.

ČTĚTE TAKÉ

Oba postižené následně pozemní týmy záchranářů transportovaly do popáleninového centra FN Ostrava.

Okolnosti exploze a následného požáru jsou nyní, v šetření Policie ČR.

jb, (-red.)      

Komentáře