Přepážka České pošty (Ilustrační snímek) Zdroj: archiv ZprávyExtra.cz

PRAHA / Česká pošta opět podraží své služby. Pošta od května letošního roku znatelně zdraží poslání dopisu o tři koruny, obyčejné psaní nebo pohled pak zdraží na šestnáct korun. Doporučený dopis podraží na 38 korun. Výhodnější ceny ve srovnání se základním ceníkem získají držitelé Zákaznické karty České pošty, kterou si mohou zdarma pořídit na pobočkách České pošty nebo prostřednictvím internetu.

„Ceny našich služeb i po této úpravě zůstávají jedny z nejnižších v Evropě, přičemž objem listovních zásilek každoročně výrazně klesá, ale jednotkové náklady na jejich doručení se zvyšují, “ uvedl generální ředitel České pošty Martin Elkán a dodal: „Získané finance využíváme také na zlepšení našich služeb, rozvoj nových produktů, na investice do poboček, logistiky či zaměstnanců. Řešíme situaci, s jejímiž důsledky se setkávají naši klienti, a tím je dlouhodobá podinvestovanost pošty.“

Cena obyčejného psaní se zvýší o 3 Kč. Obdobně vzroste cena doporučeného psaní, konkrétně o 4 Kč, ostatní změny se týkají mezinárodního poštovného či např. dosílky.

Důvod zdražování služeb České pošty

Česká pošta navyšuje od května ceny vybraných služeb, a to pouze o nezbytnou částku tak, aby v souladu se zákonem i nadále zajistila krytí nákladů spojených s poskytováním těchto služeb. Česká pošta tak současně činí s ohledem na výzvu Českého telekomunikačního úřadu za účelem úpravy cen základních poštovních služeb. V opačném případě by se mohla vystavit riziku nesplnění podmínek pro úhradu čistých nákladů spojených s poskytováním základních poštovních služeb.

Komentáře