PRAHA / Kvůli projednávané novela zákona o loterijní dani zvažuje odchod z České republiky loterijní společnost Sazka. Loterijní daň by se mohla zvýšit o pět procentních bodů na 25 procent. Informovala o tom ve středu 8. července TV Nova.

Odchodem loterijní společnosti Sazka z České republiky by stát přišel o 1,4 miliardy korun na daních a finanční ztrátu ve stovkách milionů, by odchod společnosti Sazka znamenal i pro samotné sportovce.

„To je krajní řešení, že by společnost Sazka byla nucena opustit Českou republiku,“ řekl pro TV Nova generální ředitel Sazky Robert Chvátal. Podle sázkových a loterijních společností by stát udělal rozhodně lépe, kdyby bylo omezeno nelegální sázení přes internet a zasáhl proti kvízomatům.

„Státu utíkají obrovské peníze z nelegálního sázení na internetu, což se vůbec neřeší, a naopak se zvyšuje daňové zatížení,“ řekl Robert Chvátal. „To je laciný postup a nejjednodušší zdanit ty legální a nezničit ty nelegální,“ dodal senátor a šéf sázkové společnosti Synot Ivo Valenta.

Loterijní novelu poslance Jana Volného (ANO), která vedle zvýšení sazby daně zdvojnásobuje denní místní poplatek za každý výherní automat a zařízení na 110,- Kč, v úterý 7. července podpořila Sněmovna v prvním kole projednávání.

Komentáře