FSB zatkla člena IS. Foto: © Sputnik / Eugene Odinokov

Svět – Příslušníci FSB zatkli v Smolenské oblasti člena Islámského státu (zakázaný v RF), který měl od Služby bezpečnosti Ukrajiny a Pravého sektoru (zakázaný v RF) za úkol vraždu jednoho z vůdců domobrany DLR, informoval státní úřad.

Je to rodák z Dagestánu Medžid Magomedov. U výslechu vypověděl, že ukrajinské tajné služby zásobují bojovníky IS informacemi a zbraněmi.

Na začátku roku zavítal Magomedov na Ukrajinu, aby „vyřešil otázky s emisary IS ohledně zásobování severokavkazské teroristické ilegality“.

Seznámili ho se zástupci Služby bezpečnosti Ukrajiny a Pravého sektoru. Magomedov dostal od ukrajinských tajných služeb za úkol likvidaci velitele jedné z jednotek ozbrojených sil DLR žijícího v Smolenské oblasti,“ sdělila FSB.

Magomedova se podařilo zatknout během příprav na atentát. Zabavili mu výbušné zařízení o kapacitě 1,5 kg tritolu, pistoli s tlumičem a munici. Zatčený prohlásil, že ukrajinské tajné služby „poskytují aktivní pomoc bojovníkům IS“, financují je a předávají zbraně a výbušniny pro organizaci teroristických útoků v Rusku.

Bylo zdůrazněno, že ukrajinské tajné služby používají příslušníky IS „také pro likvidaci lídrů LLR a DLR“.

#cz.sputniknews.com,
(red.)

Komentáře