DM Drogerie, ilustrační foto. Autor: archiv http://www.dm-drogeriemarkt.cz / Protext, CTK

Praha, 10. 7. 2017 – Společnost dm v letošním roce oslavuje 25. výročí působení na českém trhu a při této příležitosti pod iniciativou {SPOLEČNĚ} podporuje veřejně prospěšné organizace.

„Plánovali jsme vybrat 25 projektů, ale vzhledem k velkému počtu přihlášených organizací jsme se rozhodli množství zdvojnásobit,“ říká Martina Horká, vedoucí resortu marketingu a nákupu dm a dodává, že v Ústeckém kraji odborná porota zvolila 3 projekty. Největší částka putovala do rukou chráněné dílny Arkadie, za kterou byla pořízena nová keramická pec. Iniciativa {SPOLEČNĚ} rozdává v Ústeckém kraji přes 200 000 Kč. Největší část putuje do chráněné dílny Arkadie.

Jedná se především o:

·         Podpora 50 projektů po celé České republice
·         100 000 Kč pro chráněnou dílnu Arkadie
·         Finanční dary pro Rodinné centrum Spojené světy a výcvikové centrum Šťastný pes

Arkadie provozuje první chráněnou dílnu už od roku 1998 a jejím nosným programem je výroba keramiky. „Díky našim keramickým dílnám zaměstnáváme přes 40 lidí. Bohužel nám chybělo technické vybavení a nová pec nám pomůže zachovat provoz. Momentálně máme prakticky nepřetržitě fungujících 8 pecí, ta nejstarší však dosluhuje. Pořízení nové pece nám pomůže zachovat nepřetržitou výrobu a zabrání tak přerušení provozu dílen a případnému omezení zaměstnávání osob se zdravotním postižením,“ vysvětluje situaci Karel Klášterka, projektový manažer Arkadie.

„Snažíme se vybírat takové lokální organizace, které se zaměřují na zlepšení života všech, u Arkadie se navíc jedná o tak zásadní věc jako jsou nedostatková pracovní místa,“ doplňuje Martina Horká z dm důvody zvolení. „Rozhodli jsme se v tomto případě, že organizaci podpoříme finanční částkou ve výši 100 000 Kč a materiální podporou,“ uzavírá Horká a doplňuje, že předání daru proběhne 10. července v Teplicích.

ČTĚTE TAKÉ: Záchranné složky zasahovaly u požáru bytu v Ostravě-Porubě, se zraněním a evakuací 13 osob

Dalšími organizacemi, které byly podpořeny v Ústeckém kraji, je Rodinné centrum Spojené světy s projektem Hudbou k radosti a zdraví a výcvikové centrum Šťastný pes, kde společnost přispěla na výcvikový domek pro asistenční psy.

TIP REDAKCE: Litvínovský nábytek Kolina byl oceněn certifikátem „Prověřená společnost 2017“

Zdroj: dm-spolecne.cz
Autor: Jakub Koutek

Komentáře