Evropská komisařka Věra Jourová. Foto: © AP Photo / Francisco Seco / #cz.sputniknews.com

Česko / EU / (Svět) – Věra Jourová, eurokomisařska pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví, dnes uvedla, že se připravuje zákaz dvojí kvality potravin u totožných značek a obalů v rámci Evropské unie.

U dvaceti členských zemí jsme našly tyto rozdíly. Zákaz blokují země, kde to spotřebitelé necítí jako problém, jako v Německu, ve Skandinávii. Jsme už ale na takové úrovni, že se o tom bavíme se všemi zeměmi, že v některých zemích se spotřebitelé cítí jako druhořadí. V Česku to spotřebitelé cítí jako křivdu,“ konstatovala v nedělních Otázkách Václava Moravce Jourová.

Na tuto legislativu reagoval také ministr zemědělství Miroslav Toman. Ten s Jourovou souhlasil a uvedl, že chce bojovat za to, aby se legislativa nerozmělnila. Poznamenal také, že se mluví především o obsahu masa a koncentrátu.

Věru Jourovou dále podpořil prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza. Prezident daného svazu si stojí za tím, že český spotřebitel má nárok na stejnou kvalitu jako například německý spotřebitel, když si kupuje tu stejnou značku a ten stejný obal.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE