Romové (Ilustrační snímek) Zdroj: archiv ZprávyExtra.cz

TEPLICE – KRUPKA / Dvě znepřátelené romské rodiny rozpoutaly v pátek 8. dubna rvačku přímo na sídlišti Maršov v Krupce na Teplicku. Podle policie byli vyzbrojeni i mačetami a železnými trubkami. Záchranáři ošetřili šest lidí s krvavými zraněními.

K hromadné bitce došlo na sídlišti Maršov v Krupce v pátek ve večerních hodinách. Slovní roztržka a pokřikování přerostly v otevřený boj. „Střetlo se asi 20 lidí. Někteří z nich byli ozbrojení holemi a mačetami,“ uvedl mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Na místo dorazili policisté, strážníci a také zásahová jednotka, uvedl Teplický deník, který o události informoval jako první. Podle jejich zdroje šlo o vyřizování účtů mezi místní romskou rodinou a jejich protivníky z Děčínska. Stejnou informaci měl i starosta Krupky. „Mělo prý jít o vyřizování nějakých dřívějších účtů,“ řekl Deníku starosta Zdeněk Matouš.

Lítý boj trval několik minut, než dorazily první policejní hlídky. Záchranáři museli ošetřit několik lidí na místě, část lidí potřebovala důkladnější ošetření v nemocnici. Policisté zajistilii několik bodných a sečných zbraní. „Minimálně jedno zranění bylo způsobeno mačetou,“ dodal policista.

Případ si převzala kriminální policie v Teplicích. Kolik lidí a z čeho bude obviněno, zatím není známo. Policisté čekají na lékařské zprávy o rozsahu zranění.

 • alexisis

  Na sociálce a ještě ostření zadarmo

 • Adam Sadovsky

  nechápu proč u cigánů zasahují tak bleskově a nepočkaly na černé havrany aby to uklidily za ně.Kolik ten zásah stál a kdo to bude platit nebo je konto policie bezedné?

 • Desecrator

  Řešení cikánského problému? Sud denaturáku a krabice břitev.

 • pav.

  Nic zvláštního, jen specifický projev romského folklóru.

 • Vratislav Zapletal

  Nejvíc mě pobavil ten ilustrační snímek, dlouho jsem se tak nezasmál. Super. PS: Kam se hrabou skinheadi na to, když se rvou dva cikánské gangy.