Karlovarský Filmový Festival. Foto: Wikimedia Commons

Karlovy Vary – Skupina Accolade je novým hlavním partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy vary. Smlouvu o spolupráci podepsala na konci minulého týdne. Mezi hlavními partnery festivalu je nováčkem; na minulých ročnících se nepodílela ani v menším rozsahu partnerství.

Jako investor do průmyslových nemovitostí se podílíme na tom nejlepším, co v České republice vzniká. Stejně je to s Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary. Je mi ctí, že můžeme být partnery takto významné kulturní události,“ říká Milan Kratina, CEO a spolumajitel Accolade.

Skupina Accolade se věnuje zejména investicím do průmyslových nemovitostí. Prostory pro svoje podnikání si od ní pronajímají společnosti jako je GE Aviation, která v budově vlastněné Accolade v pražských Letňanech vyvíjí a vyrábí letecké motory, KION Group, která v Ostrově u Stříbra na Plzeňsku vyrábí špičkové strojírenské roboty do skladů, nebo třeba Tchibo, jež má v prostorách vlastněných Accolade v Chebu zázemí pro svůj eshop s oblečením a módními doplňky. Celkem skupina Accolade vlastní na 700 000 metrů čtverečních špičkové průmyslové plochy k pronájmu v České republice a v Polsku.

Accolade už ve střední Evropě uskutečnila investice za víc než deset miliard korun. Před nedávnem koupila provozovatele druhého největšího českého letiště – Letiště Brno, a také připravuje stavbu vlastního polygonu pro vývoj samořiditelných aut u města Stříbra v západních Čechách.


Z KULTURY: Fenomenální malířka Michaela Žemličková představuje Černé na bílém a bílé na černém
Černoblé obrazy se podobně jako černobíílé fotografie stávají čím dál větším fenoménem. Výtvarnice Michaela Žemličková, která se prezentuje obrazy takzvaně “jedním tahem”, tvoří černé kresby na bílém nebo opačně bílé na černém podkladu, a momentálně je lze stále vidět v Galerii 1 v pražské Štěpánské ulici.

S Mezinárodním filmovým festivalem v Karlových Varech nás pojí i to, že na západě Čech máme naše nejúspěšnější české parky; zejména Cheb, který je oficiálně nejlepším průmyslovým parkem střední Evropy. MFF KV se svou dlouholetou historií objevil potenciál regionu mnohem dřív, než se vůbec objevila jakákoli myšlenka na vznik skupiny Accolade. A podobně jako je MFF KV kulturní akci mimořádného významu pro celou Evropu, je smyslem Accolade být významnou středoevropskou institucí pro podnikání. S centrem v České republice,“ dodává Kratina.

Jiří Sochor,
(red.)

Komentáře