Mediální magnát a také moderátor Jaromír Soukup. Foto: © Foto: Facebook/@Jaromír Soukup

Praha – Po 40leté kariéře v české armádě a odchodu do civilu generál Petr Pavel i nadále zůstává angažovaným občanem a vyjadřuje se k aktuálnímu společenskému dění. Například pro Hospodářské noviny uvedl, co ho nejvíce překvapilo v minulém roce. Odpověď zněla zcela nečekaně, ale ve stylu rázného generála.

Nejzajímavější bylo dozvědět se, že Jaromír Soukup není android. Původně jsem ho za androida považoval, protože jsem si všiml, že v televizi Barrandov se vyskytuje od rána do večera,“ okomentoval bývalý důstojník české armády dotaz HN. O barvitých výrocích generála Pavla informoval portál eurozpravy.cz

Svůj názor na moderátora generál Pavel rozvinul v dalším ostrém komentáři. „Myslel jsem si, že tohle bude stejný případ. Ale pak jsem si na základě znalosti Star Treku uvědomil, že android nemůže ublížit člověku — tam byl android Mr. Data naprogramován tak, že to za žádných okolností udělat nemůže —, mně však sledování Soukupa způsobuje fyzické utrpení,“ řekl generál.

Navíc dívání se na pořady Soukupa označil Pavel za „masochismus„. „Někdy jsem se na to musel podívat, protože zvláště jeho pořady s prezidentem jsou vlastně objevné — v tom, co všechno je ještě možné,“ řekl doslova Pavel a dotkl se dokonce i prezidenta Miloše Zemana.

ČTĚTE TAKÉ

Kritika generála na adresu prezidenta zazněla vícekrát. Jistou dobu se v českých médiích spekulovalo, že generál Pavel bude kandidátem na prezidenta, ale rázný důstojník opakovaně tato tvrzení popíral.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE