PRAHA / Pouhý den stačil, aby fanoušci Kryštof vyprodali polovinu kapacity Srdcebeat Tour 2015. Populární kapela se na velkolepé halové turné po pěti městech přitom vydá až v říjnu. Premiéru si v rádiích také již odbyl singl Srdcebeat.

„Opravdu jsme nečekali, že za půl dne prodáme 5000 lístků do pražské O2 arény,“ přiznal na facebookovém profilu kapely zpěvák Richard Krajčo. Celková bilance za prvních 24 hodin od zahájení předprodeje zní – 18 tisíc prodaných vstupenek a rezervací na pětici koncertů. Je pravděpodobné, že turné bude zřejmě vyprodané, stejně jako předchozí šňůra k albu Inzerát či série festivalových Kryštof Kempů.

Srdcebeat Tour začne 20. října v ostravské ČEZ Areně, o tři dny později Kryštof zavítá do brněnské haly Rondo. V Praze se kapela představí 27. října v O2 Areně, poslední říjnový den se dočká liberecká Home Credit Arena. Srdcebeat Tour vyvrcholí 3. listopadu v pardubické Tipsport Areně.

„Fanoušci nás svým zájmem nepřestávají překvapovat a opět zavařili prodejní sítě. Pro nás je to závazek, že musíme překonat sami sebe a laťku, kterou jsme si nasadili při turné k albu Inzerát. Chystáme pro fanoušky velkou show a spoustu překvapení, které budeme odtajňovat postupně,“ podotýká Krajčo, který se o víkendu vrátil z New Yorku s hotovým novým – a zatím bezejmenným – albem Kryštof, které vyjde 1. června.

„Byly to náročné dva týdny, které jsme s naším producentem Yaronem Fuchsem strávili ve studiu, ale výsledkem je naše nejlepší album. Na konci práce je člověku vždy smutno, ale každý konec je jen začátek dalších dobrodružství,“ podotýká Krajčo. Masteringu alba se stejně jako u Inzerátu chopil Ted Jensen ze STerling Studios, který se loni podílel na nahrávkách Lady Antebellum, Coldplay, Phillip Phillips či Train.

„Nová deska Kryštof bude lepší. Bude to album, které by obstálo na kterémkoliv místě planety. Silné melodie, moderní zvuk, Richardovo charisma. Fanoušci se mají opravdu na co těšit. Kdyby kluci nezpívali v češtině, byla by z nich celosvětová hvězda,“ podotýká Yaron Fuchs.

První píseň Srdcebeat kapela odtajnila na svatého Valentýna, kdy měl premiéru v síti Hitrádií. Na videoklip se mohou fanoušci těšit 1. března. „Chystáme netradiční premiéru klipu za účasti fanoušků v ostravské Nové Karolíně a my tam samozřejmě nebudeme chybět,“ podotýká Krajčo.

S novým singlem a turné kapela vypustila do světa i svou vlastní aplikaci pro chytré telefony. „Je to náš další krok přiblížit se fanouškům. Aplikace obsahuje zpěvník s akordy, který budeme průběžně doplňovat, či interaktivní komunikační zeď. Samozřejmostí je kalendář koncertů. Připravili jsme také docela těžký kvíz. Začínáme s minimalistickou variantou a budeme obsah přidávat na základě přání fanoušků,“ říká Krajčo.

Kryštof s sebou vezme na turné dva nadějné tuzemské interprety. Se zpěvačkou Lenny se mohli fanoušci potkat v akustické podobě již na Kryštof Kempech, nyní se předvede s plnokrevnou kapelou. Druhá předkapela Mirai se nedávno představila českému hudebnímu světu singlem Dítě robotí a chystá vydání svého debutového alba.

Komentáře