Sdílejte
Labutí Jezero

PRAHA / Světově proslulé baletní vystoupení Labutí Jezero přiveze do České republiky vyhlášený soubor Royall Russian Ballet, který je zástupcem prestižní, tradiční a celosvětově uznávané ruské baletní školy.

Ve třech největších českých metropolích proslulý soubor uvede Čajkovského Labutí Jezero, které zkrátka patří mezi naprostou klasiku a tradičně přiláká velké množství diváků. Soubor vystoupí v Praze, Brně a Ostravě. Labutí Jezero je příběhem velké lásky prince a krásné Odetty, která je čarodějem Rudovousem prokleta do bílé labutě, o kterou i přes to princ usiluje. Nakonec si princ, v domnění, že si bere krásnou Odettu, vezme Rudovousovu dceru Odilii, která má propůjčenou Odettinu podobu.

Příběh je zajímavý hlavně tím, že má pokaždé jiný konec. Balet byl uveden již nesčetněkrát, avšak co inscenace, to překvapení na konci i pro věrného fanouška.

O balet byl velký zájem, proto bylo přidáno i odpolední rodinné představení, kde není tajemstvím, že balet skončí happyendem. Pokud jste zvědaví, co si ruský režisér přichystal na večerní vystoupení, rozhodně balet navštivte.

V Praze v Kongresovém centru bude představení uvedeno 12. prosince 2015.

Komentáře