Sdílejte
Čtvrté vydání Malého prince z roku 1977 Zdroj: INT

Světově proslulá pohádka Malý princ od Antoine de Saint-Exupéryho dojme diváky na všech planetách díky filmovému zpracování, kterého se ujal Mark Osborne a skrze plátno propojil svět dospělých s tím dětským.

Malý princ se jednoho dne zjevil na poušti a chtěl nakreslit beránka. Takto začíná jedna z nejúchvatnějších knih, která spatřila světlo světa a na její motivy je láskyplně natočen i film, jehož iluzi dokresluje hudba od Hanse Zimmera a Richarda Harveyho. Filmová adaptace představuje v hlavní roli malou holčičku, kterou její maminka připravuje na skutečný svět, který není vždy úplně přívětivý, na systém povinností a úkolů. Z tohoto skutečného světa ale vyčnívá stařík, který hrdince otevře svět, o kterém neměla ani zdání, svět, kde je možné všechno. Svět, který jí představí blonďatý chlapec z planetky B612.

Příběh je trefně zasazen do dnešní často ponuré, uspěchané doby a krásně ukazuje, jak mylně vítězí rozum nad srdcem. Pro dokreslení celé atmosféry se ve filmu snoubí moderní pixarovská animace a původní Exupéryho kresby a celek zapůsobí nejen na dětského diváka.

Kniha Malý princ se dotkla mnoha srdcí po celém světě, dojala nejednoho čtenáře a to napříč generacemi od těch nejstarších až po naše nejmenší. Filmová adaptace slibuje stejný zážitek a zastavení se v čase, který utíká rychleji, než by měl.

Komentáře