Foto: 2018, @Veletrhy Brno, a.s..

Brno – Veletrhy jsou nedílnou součástí města Brna. Významné jsou nejen z hlediska ekonomického, ale i společenského. Ročně zavítá do Brna za veletržními akcemi stovky tisíc lidí, čímž se brněnské výstaviště řadí k nejatraktivnějším turistickým cílům na Moravě. A právě i díky tomu přišla společnost Veletrhy Brno ve spolupráci s městem Brnem s projektem BRNO FAIR CITY. Jeho cílem je zejména přilákat účastníky veletrhů do centra a připomenout doby, kdy veletrhy žilo celé město.

Úspěšnou premiéru zažil projekt v minulém roce během Mezinárodního strojírenského veletrhu. Jeho druhý ročník se uskuteční u příležitosti mezinárodních zemědělských a lesnických veletrhů TECHAGRO, SILVA REGINA a BIOMASA. Největší zemědělský veletrh v Evropě je tak skvělou příležitostí, jak zdůraznit význam veletržnictví pro město Brno.

BRNO FAIR CITY má především podpořit vnímání Brna jako veletržního města. Zemědělské veletrhy přivítají od 8. do 12. dubna tisíce zástupců vystavovatelů z 37 zemí. Celkem by na brněnské výstaviště mělo dorazit více než 100 tisíc návštěvníků.

Pro účastníky veletrhu je připraveno množství atraktivních nabídek z oblastí gastronomie, dopravy i zábavy. „Letošní ročník projektu se více zaměří na vystavovatele veletrhů. Díky BRNO FAIR CITY získají nejen tipy na skvělé brněnské podniky, ale navíc mohou čerpat i mnoho výhod. Jedná se tak o další významnou přidanou hodnotu veletrhů,“ shrnuje ředitel zemědělských a lesnických veletrhů Jan Kuběna.

Speciální nabídku připravila dvacítka brněnských restaurací, barů a klubů. Účastníci veletrhu tak mohou vyzkoušet jedinečná veletržní menu, využít slevy nebo si dát na uvítanou welcome drink zdarma. Připraven je také oficiální večírek zemědělských veletrhů v baru HighFive přímo v centru města. Určen je především pro vystavovatele, kteří tak získají další možnost, jak se společně setkat v příjemném neformálním prostředí.

Jak již bylo naznačeno, projekt je letos směřován zejména na vystavovatele. Ti automaticky dostanou identifikační náramek, se kterým mohou všechny výhody využívat.


ZAUJALO NÁS: Pražský Palác YMCA slaví devadesátiny a zve na oslavu


Do projektu se zapojily i městské firmy. Díky spolupráci s Technickými sítěmi ozdobí centrum města speciální vlajky, které navodí jedinečnou atmosféru veletržního Brna. Vyvěšeny budou například na náměstí Svobody, Malinovského náměstí, Mendlově náměstí nebo Zelném trhu.  Dopravní podnik města Brna připravil pro účastníky veletrhu výhodné kongresové jízdenky, které usnadní cestování městskou hromadnou dopravou.

Michal Svoboda,
Veletrhy Brno, a.s.
(redakce)

Sdílejte

BEZ KOMENTÁŘE