Sdílejte
Hvězdy stříbrného plátna v Břeclavi Zdroj: Facebook

BŘECLAV / Období od poloviny 20. let 20. století do poloviny 40. let se právem nazývá zlatým věkem československé kinematografie. Kdo by neznal filmy jako Cesta do hlubin študákovy duše, Hotel Modrá Hvězda, Mravnost nade vše, Kristián, Eva tropí hlouposti a mnoho dalších.

A právě tato výstava představí nejen slavné filmové a divadelní hvězdy těchto filmů v Břeclavi, ale také jejich pohnuté osudy, který byly plné úspěchů, skandálů a pádů.

Návštěvníci uvidí dobové fotografie, originály filmových plakátů a dobových karikatur, památky osobní povahy vztahující se k hereckým osobnostem (např. Nataši Gollové, Věře Ferbasové, Zitě Kabátové, Soně Červené, Svatopluku Benešovi, Hugo Haasovi atd.).

Sláva – úspěchy – skandály – pády nejznámějších filmových a divadelních herců a hereček

Ve velké míře bude vystavena pozůstalost Adiny Mandlové a rodinný archiv Zity Kabátové na replikách prvorepublikových plakátovacích válců. K vidění bude také herecká šatna, ukázky dobové módy a módních předmětů, ve kterých se dříve chodilo do společnosti.

Přijďte ve vánočním čase nasát prvorepublikovou atmosféru do muzea „Pod vodárnou“ v Břeclavi a poznat osudy těchto slavných filmových a divadelních hvězd.

Program vernisáže Hvězdy stříbrného plátna

  • Zahájení 15.12.2015 v 17:00 hod. – Muzeum Pod Vodárnou
  • 100 let Zity Kabátové – přestavení projektu a Divadelní společnosti ZK.
  • Slavnostní křest DVD o Zitě Kabátové.
  • Přednáška o životě a kariéře Zity Kabátové.
Muzeum v Břeclavi Foto: Oficial
Muzeum v Břeclavi Foto: Oficial

Vernisáže se osobně zúčastní vnučka Zity Kabátové slečna Grace Zavřelová. Hudební doprovod zajistí skupina AMango.

Komentáře