Sdílejte
Videoslužba Netflix je od 6. ledna dostupná i v Česku Zdroj: Netflix

PRAHA / Videoslužba Netflix, přes kterou si můžete prohlédnout nejnovější světové seriály a filmy je od středy 6. ledna dostupná i v České republice.

Během své prezentace na technologické konferenci CES v Las Vegas oznámil šéf společnosti Reed Hastings, že Netflix se rozšiřuje do dalších 130 zemí. Kromě Česka je služba dostupná i v Rusku, Indii, Jižní Koreji a dalších, nyní dohromady téměř 200 zemí světa.

Čína, jako jeden z největších trhů, zůstává stále bez možnosti připojení k Netflixu.

Dosud návštěvník webu Netflix narazil jen na upozornění, že služba v Česku není dostupná. To již zmizelo a nabídne vám rovnou možnost přihlášení.

Za měsíční poplatek můžete sledovat neomezeně z nabídky. Ceny předplatného se pohybují kolem dvouset korun. První měsíc je zkušební a nic neplatíte.

Samozřejmě, seriály a filmy jsou zejména v angličtině. U některých je možnost změny audia do jiného jazyka, stejně jsou i titulky ve více. Čeština chybí.

Populární se služba Netflix stala zejména proto, že když zveřejnila nový seriál, rovnou zpřístupnila všechny části celé série.

Na začátku přišla s několika vysoce hodnocenými a úspěšnými seriály, jako například House of Cards. Videoslužba Netflix se pustila i do produkce vlastních filmů a dokumentů.

V roce 2016 chystá přinést svým divákům až 31 vlastních seriálů, a více než dvě desítky vlastních filmů a dokumentů.

Netflix chce nadále růst a rozšiřovat se i do dalších zemí, v případě Číny to podle Hastingse bude těžší, protože službu musí schválit čínská vláda.

Přes Netflix můžete sledovat filmy i seriály na různých zařízeních od smart televize, přes svůj notebook či tablet, dokonce i smartphone.

Úvodní nabídka je na první pohled bohatá, ale například House of Cards v České republice zatím není přístupný.

Komentáře