PRAHA / Ve věku 85 let Zemřel Jaroslav Tomsa. Jaroslav Tomsa se proslavil ve filmech Limonádový Joe, Jáchyme, hoď ho do stroje, Rozmarné léto nebo Postřižiny. Slavný kaskadér Tomsa se za svou kariéru objevil ve více než stovce snímků. O úmrtí Jaroslava Tomsy ve středu 5. srpna informoval Radiožurnál.

Jaroslav Tomsa se narodil v Praze a od útlého dětství aktivně sportoval, mimo jiné boxoval a hrál lední hokej. Svým zálibám se dlouho věnoval i profesionálně. V roce 1951 se například utkal v boxerském duelu s olympijským vítězem Tormou a několik let hrál v nejvyšší československé hokejové lize za klub I. ČLTK (později Motorlet Praha). Zranění ruky a kolene a následné pooperační komplikace, však předčasně ukončily jeho profesionální sportovní kariéru.

VIDEO: Limonádový Joe – Jaroslav Tomsa

Jaroslav Tomsa se stal jednou z nejvýznamnějších osobností české kaskadérské školy a spolupracoval na více než stovce filmů. Jen tak namátkou imonádový Joe, Rozmarné léto, Čtyři vraždy stačí drahoušku, Jáchyme, hoď ho do stroje. Podílel se i na americkém válečném snímku natáčeném v Čechách Most u Remagenu.

Komentáře