Reřisér Václav Vorlíček. Foto: CC BY-SA 3.0 / Petr Novák, Wikipedia

Praha – Zemřel režisér Václav Vorlíček, který režíroval filmy Tři oříšky pro Popelku, Pane, vy jste vdova!, Jak utopit doktora Mráčka…, Což takhle dát si špenát?. Jeho dílem jsou i seriály Arabela nebo Létající Čestmír. Režisér zemřel v úterý v nemocnici Pod Petřínem ve věku 88 let.

Blesku Vorlíčkovu smrt potvrdil jeho dlouholetý kamarád a kolega, režisér Zdeněk Zelenka. „Bohužel, je to pravda,“ uvedl na otázku Blesku.

Režisér měl zdravotní problémy od podzimu 2017. V létě stejného roku získal cenu za mimořádný přínos kinematografii na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Na podzim ještě pokřtil svoji biografii Pane, vy jste režisér se spisovatelem Petrem Mackem a kamarády Jiřinou Bohdalovou a Zdeňkem Zelenkou. Následně už většinu akcí a vystoupení rušil.

Loni v květnu ještě zahájil výstavu českého filmu v galerii Tančícího domu a na zámku v Horšovském Týně oslavil 88. narozeniny. Už tehdy se Vorlíček téměř nepohyboval, problémy měl i s pár kroky.

Začátkem roku 2018 mu lékaři odhalili rakovinový nádor na plicích. Svoji léčbu režisér skrýval a ozařování na jaře podstupoval tajně v nemocnici v Ostravě.

Zdroj: YouTube.com / #nedomlelka

Včera také zemřel zakladatel skupiny Čechomor Jiří Michálek, o jehož smrti ve věku 69 let informovala jeho kamarádka Jana Klusoňová.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

Komentáře