Policejní prezident Jan Švejdar. © Foto: Policie ČR

Praha – Policii momentálně trápí nedostatek zaměstnanců. Nový policejní prezident Jan Švejdar se proto bude snažit prosadit zvýšení platů a snížit papírování.

Jednou z priorit Jana Švejdara je zvýšení počtu policistů v ulicích. Policii však aktuálně chybí více než 2,5 tisíce lidí a další by mohli letos odejít.

S těmi lidmi se musí mluvit. Máme v úmyslu vytvořit něco jako věrnostní příspěvek a stabilizační příspěvek,“ cituje Česká televizeŠvejdara.

Nový policejní prezident se bude snažit společně s Ministerstvem vnitra ČR vyjednat navýšení platů policistů o jedno až dvě procenta. V Jihlavě se má navíc nově otevřít škola pro dopravní policisty.

Ušetříme čas na přeškolování řadových policistů na dopraváky. Takže nám vyjdou po roce po základní odborné přípravě hotoví,“ uvedl Švejdar.

Kromě toho chce snížit čas, který musí policisté trávit papírováním. Dosáhnout toho chce větším využíváním chytrých telefonů nebo tabletů. Při řešení přestupků nebo drobných dohod by tak díky nim mohli vše snadno a rychle vyřešit na místě.

ČTĚTE TAKÉ

Dále Švejdar uvažuje o změnách v Národní centrále proti organizovanému zločinu, která vznikla v roce 2016.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE