Dopravní policie, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Ledeč nad Sázavou/Havlíčkův Brod – Hned ke dvou vážným dopravním nehodám, při kterých se střetla osobní vozidla s chodci došlo na Vysočině. Informovala o tom ZprávyExtra.cz policejní mluvčí Jana Kroutilová.

V sobotu 1. července jel po desáté hodině dopoledne jednadvacetiletý řidič vozidla Škoda Octavia ve směru od Ledče nad Sázavou k obci Habrek.

DOPORUČUJEME: Litvínovský nábytek Kolina byl oceněn certifikátem „Prověřená společnost 2017“

Při projíždění zatáčky vstoupila do jízdní dráhy automobilu chodkyně, která chtěla komunikaci v tu dobu přejít. Řidič zareagoval prudkým brzděním a strhnutím řízení, střetu již ale zabránit nedokázal. Vozidlo poté havarovalo mimo komunikaci ve svahu. Při dopravní nehodě utrpěla dvaašedesátiletá chodkyně těžké zranění a letecky byla transportována do jihlavské nemocnice.

Policisté místo vážné dopravní nehody ohledali a zadokumentovali.

„U řidiče i chodkyně provedli dechovou zkoušku, při které u obou požití alkoholu vyloučili. Příčinu a veškeré okolnosti dopravní nehody policisté dále šetří,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Ke střetu vozidla s chodcem došlo v sobotu také v Havlíčkově Brodě.

„Před devátou hodinou dopoledne šestadvacetiletá řidička automobilu Suzuki při odbočování na křižovatce ulic Beckovského a Havlíčkova narazila do chodce přecházejícího komunikaci po přechodu pro chodce,“ sdělila policejní mluvčí.

Muž utrpěl při dopravní nehodě zranění a musel být zdravotnickou záchrannou službou převezen do havlíčkobrodské nemocnice. Místo dopravní nehody policisté ohledali a zadokumentovali.

„Provedenou dechovou zkouškou u řidičky i chodce požití alkoholu vyloučili,“ doplnila k nehodám mluvčí policie.

Dopravní nehodu policisté dále šetří.

ČTĚTE TAKÉ: Muže na Opavsku napadl a zranil býk

Autor: Vlastimil Rotth,
krajská redakce

Komentáře