Vážně nemocné děti dostaly hračky od hračkářství Agátin svět. Foto: Narrative Media s.r.o.

Praha – Hry a stavebnice v hodnotě vyšší než 150 500 korun už vysbíralo hračkářství Agátin svět pro nemocné děti, které se nyní léčí v 8 onkologických a hematologických centrech v České republice.Sbírka stále pokračuje. Sestry, které hračkářství založily, chtějí dětem dodat hračky a stavebnice za téměř 181 000 korun.

Sestry z Agátina světa už vysbíraly stavebnice za více, než 150 500 korun

„Peníze a konkrétní stavebnice a vhodné hračky právě pro tato oddělení jsme začaly sbírat v říjnu a konec projektu plánujeme na leden. Část hraček jsme už donesly dětem do Motola, následovat budou v nejbližších dnech čtyři další mimopražská oddělení,“ říká Kristýna Křížová,jejíž sestra hematoonkologické onemocnění v mládí také prodělala. Celou akci sestry spustily ve spolupráci a po výzvě charitativního projektu Radost dětem.

V této chvíli samotné hračkářství přispělo hrami a stavebnicemi za 13 407 korun, partneři hračkářství, které sestry oslovily, pak dodali hračky v hodnotě 43 193 korun a celkem 1 260 zákazníků poté přispělo prostřednictvím e-shopu 93 962 korunami.

Každý rok v tuzemsku lékaři vysloví onkologickou diagnózu u přibližně 400 dětí. Na onkologických odděleních dětských nemocnic tak tráví dlouhé měsíce i roky stovky malých pacientů. Od nevolnosti spojené s léčbou, nemocničního prostředí i samotné nemoci je umí na chvíli rozptýlit právě hračky.

Markéta Pudilová,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE