Ohňostroj a Silvestrovské oslavy Nového roku v hlavním městě - Praha. Ilustrační foto. Zdroj: #pixabay.com / CC0 Creative Commons / Petr_S.

Praha – Silvestr oslavilo v centru Prahy několik tisíc lidí. Na Václavském náměstí se tradičně odpalovala pyrotechnika. Podle hasičů a záchranářů nebyly letošní oslavy bouřlivější než ty v minulých letech.

Úplně normální běžný Silvestr,“ řekl české zpravodajské agentuře ČTK jeden z hasičů na Václavském náměstí. „Bylo to jako každý rok, situace se už bude uklidňovat,“ doplnil záchranář na Staroměstském náměstí.

Pražští hasiči vyjížděli v tento svátek zhruba ke třiceti požárům, přičemž 16 z nich způsobila pyrotechnika. Spodní část Václavského náměstí patřila večer, i v prvních hodinách nového roku, pyrotechnice, hlavně rachejtlím a dělobuchům. Kolem půl druhé hodiny ranní však bylo slyšet už jen menší dunění.

Uprostřed Václavského náměstí pracoval jako již tradičně zdravotnický kamion Golem, v němž lze ošetřit až 12 lidí najednou. Během noci zdravotníci vyjížděli celkem ke 166 případům, z toho deset bylo spojeno se zábavní pyrotechnikou a 13 s oslavami nového roku.

Na oslavu Silvestra dohlíželi v centru Prahy policisté a strážníci. Když odbila půlnoc, snažili se policisté na Václavském náměstí o maximální zachování provozu městské dopravy.

Oslavy nového roku začaly kolem poledne, kdy se v centru začaly tvořit hloučky lidí se skleničkou, lahví nebo plechovkou alkoholu v ruce. Například na Václavském náměstí, na rohu Jindřišské ulice, se anonymní umělec snažil nalákat posluchače na svůj koncert na klavír.

ČTĚTE TAKÉ

Kromě Čechů se v pražských ulicích nacházelo i hodně cizinců. Byla zde slyšet především ruština, angličtina, němčina, italština a španělština. Na Staroměstské náměstí přilákal publikum doprovodný program, ve kterém až do půlnoci rozptylovali DJ Mikael van Dikeen a skupina So Fine.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE