Minusové mrazy udeřili v Česku. Ilustrační foto. Zdroj: © Sputnik / Jeenah Moon

Česko – Portál novinky.cz informoval o tom, že úterní ráno v Česku bylo pěkně mrazivé. Meteorologové na celém území republiky zaznamenali teploty, které se pohybovaly hluboko pod nulou. Na některých místech dokonce padl i rekord.

Dle portálu byl rekord pro dnešní den, a pro konkrétní místo, zaznamenán na Jezerní slati u Kvildy. Právě tam totiž teploměry ukazovaly až —33,3 °C.

Dalším místem, na němž udeřily pořádné mrazy, byla Rokytská slať. Tam stanice naměřila až —30,5 °C. O rekordních teplotách informoval Václav Kubišta z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Jinak se teploty v kraji pohybovaly většinou v rozmezí od minus deseti do minus 15 stupňů Celsia,“ prozradil Kubišta. Nejnižší hodnoty byly na Šumavě přitom naměřeny po půlnoci.

Podle meteorologů by mělo v Jihočeském kraji mrznout i celé dnešní dopoledne. Můžeme si přitom těšit na polojasné až jasné počasí.

Dalším krajem, který trápí mrazy, je Plzeňský kraj. I zde by se mrazy měly držet celý den. Na šumavské Modravě přitom meteorologové naměřili —25 °C, v Klatovech pak —13 °C, píše portál.

Mráz zasáhl i Olomoucký kraj (-11 °C), Přerovsko (-9 °C), Liberecko (-14 °C), Pardubický kraj (-14 °C) či Královehradecký kraj (-15 °C).

Ani velká města se nevyhnula extrémně chladnému počasí, píše ČT24 na svém webu. V Domažlicích a v Chebu naměřili —14,5 °C. V okolí Prahy, konkrétně v Dobřichovicích, teploměr ukazoval —13,7 °C. Okolo —10 °C se pohybovala teplota v Praze.

SOUVISEJÍCÍ

V souvislosti s velmi mrazivým počasí silničáři varují, že sůl na silnicích ztrácí účinnost. Proto lidem doporučují, aby dbali na zvýšenou opatrnost.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

Komentáře