Horská obec Klíny na Mostecku. Foto: redakce #ZpravyExtra.cz / J.B. (c)2019

Karlovarsko / Ústecko (Krušné Hory)  – V Krušných horách stále fouká silný vítr a nepřestává sněžit, silničáři proto hlásí i nadále uzavřenou silnici Boží Dar – Klínovec, přibyla ale i silnice ve směru od Božího Daru na Ryžovnu – Myslivny a Zlatý Kopec. Řidiči se aktuálně nedostanou také od Abertamské křižovatky ke státní hranici. Průjezd, je aktuálně umožněn, jen pro vozy záchranné služby a dalších složek IZS. 

O aktuálním stavu informoval karlovarský krajský Úřad na svých oficiálních webových stránkách, taktéž i partner našeho zpravodajství portál #dopravniinfo.cz .

Sníh a vítr komplikují provoz také na Nejdecku a Sokolovsku, uzavřeny jsou teď i silnice z Přebuzi směr Rolava (přístupné do Přebuzi od Krásné Lípy), dále silnice ve směru Jindřichovice – Háj (přístupné z Dolních Niv).

Problémy se sjízdností jsou také na Chomutovsku v sousedním Ústeckém kraji, rovněž i v okolí Vejprtska. Kvůli silnému sněžení, větru a závějím uzavřeli silničáři do odvolání silnici z Božího Daru na Klínovec,“ doplnil krajský Úřad Karlovarského kraje v aktuálním oficiálním sdělení.

Horská obec Klíny na Mostecku  (aktuální foto). Foto: redakce #ZpravyExtra.cz*

Podle aktuálních informací krajské redakce serveru #ZpravyExtra.cz, není o poznání lepší situace ani na severočeském Mostecku, kde v horských oblastech obcí Klíny, Mníšek, Český Jiřetín  a dalších horských obcí aktuálně panuje sněhová vánice a fouká velmi silný nárazový vítr. Na komunikacích se tvoří závěje. 

Silničáři i policisté proto vyzývají motoristy, aby vůbec nevyjížděli do Krušných hor. 

-jb, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE