Sdílejte
Sníh na horách Foto: KRNAP

ČESKO / V úterý 15. března nad ránem zasáhne území České republiky silné sněžení, Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí vydal výstrahu před silným sněžením a novou sněhovou pokrývkou. Vzhledem k teplotám pohybujícím se kolem nuly nasněží i ve středních i nižších polohách. Nejintenzivnější sněžení předpovídají meteorologové v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Na horách má připadnout až 20 centimetrů nového sněhu.

„V úterý bude postupovat od severovýchodu přes naše území okluzní fronta. Již v druhé polovině noci a v úterý ráno přijdou od severovýchodu do ČR srážky, které budou převážně sněhové,“ uvádějí ve výstraze meteorologové z ČHMÚ. Během dopoledních hodin fronta přejde dále k jihozápadu. V polohách pod 400 metrů se má podle meteorologů objevit déšť se sněhem.

Silné sněžení meteorologové očekávají v úterý 15. března mezi 02:00 a 08:00 hodinou. Varování před silným sněžením se týká celého území České republiky kromě Jihomoravského, Karlovarského a Ústeckého kraje. Zvláště ve městech v ranní špičce se mohou vyskytnout potíže v dopravě.

Úterní ráno má přinést od dvou do osmi centimetrů nového sněhu, ojediněle až 10 centimetrů. Na horách zejména na severovýchodě území to ale může být až 20 centimetrů. „Na severozápadě Čech budou srážky slabší. Během dopoledne bude sněžení od severovýchodu ubývat,“ informuje ČHMÚ.

Ranní teploty se budou pohybovat mezi 1 až -3 stupni Celsia, přes den vystoupí na 2 až 6 stupňů Celsia.

Meteorologové doporučují motoristům, aby jezdili velmi opatrně. „Je třeba počítat se sníženou dohledností a s prodloužením doby jízdy,“ uvádí se ve výstraze ČHMÚ. Lokálně může docházet k lámání větví stromů.

Komentáře