Koně - zima -sníh a počasí, ilustrační foto. Zdroj: #pixabay.com / CC0 Creative Commons

Česko – AKTUÁLNĚ: Českou republiku by mělo v nejbližších dnech znova zasáhnout silné sněžení. Do zítřejšího rána by tak mělo napadnout až 20 cm sněhu. O události informoval portál tn.nova.cz.

Pro deset krajů ČR platí varování před silným sněžením. Takovou výstrahu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) a je platná od pátečního večera až do sobotního poledne.

Úhrny nového sněhu dosáhnou 7 až 12 cm, ve vyšších polohách a na horách 15 až 20 cm,“ cituje portál informace z ČHMÚ.

Vůbec nejhorší situace by měla panovat na horách. Meteorologové varují před sněžením na Šumavě, Českomoravské vrchovině, v Jizerských horách, Jeseníkách a Beskydech. Vydatně sněžit by mohlo i v Moravskoslezském či Zlínském kraji, a to v polohách nad 400 metrů.

SOUVISEJÍCÍ

Portál uvádí, že výstraha platí i pro další kraje. Týká se tak například Vysočiny, části Středočeského (okr. Benešov a Kutná Hora), Plzeňského (Klatovy) a Jihočeského (České Budějovice, Český Krumlov, Jindřichův Hradec, Prachatice) kraje.

Sněžení se očekává i na Svitavsku, Chrudimsku, Liberecku, Jablonecku a Semilsku. Portál hlásí, že například v Jihomoravském kraji by se lidé mohli potýkat s chumelenicemi. Konkrétně se to týká Blanenska, Olomouckého kraje, ale také Jeseníku a Šumperku.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE