Zimní počasí, ilustrační foto. Autor: Jiří Hausner / redakce #zpravyextra.cz

Česko / Regiony – Nový sníh, podle očekávání meteorologů napadl v jižních Čechách a někde na jihu Moravy. Varování meteorologů, že Česko do úterního rána zasype až 25 cm nového sněhu a ledovkou nevyplnilo. I tak bylo mnoho silnic, jen sjízdných jen obtížemi. Jiné části území Česka se četnější sněžení vyhnulo. Další dny podle meteorologů se výrazného sněžení nedočkáme až do konce listopadu. I když tak jen některých částí území a na horách. V nížinách budeme muset na sníh počkat ještě pár týdnů.

Předpověď počasí pro Českou Republiku

V úterý bude zataženo a oblačno, ojediněle slabé sněžení. Na severovýchodě zpočátku mrznoucí mrholení s možností tvorby slabé ledovky. Od vyšších poloh místy mrznoucí mrholení. Postupně místy ubývání oblačnosti. Teploty budou -1 až+3°C a na horách nad 1000m kolem-5°C. Mírný severovýchodní až severní vítr 2 až 6m/s. Na východě území čerství vítr 5 až 9m/s místy nárazy kolem 15m/s který bude k večeru slábnout.

V noci na středu bude polojasno až jasno a na severovýchodě oblačno a zataženo a občas slabé sněžení a mrznoucí mlhy. Teploty klesnou na -4 až -8°C a na východě území na -3°C. Slabý proměnlivý vítr do 3m/s. Na východě území mírný severovýchodní vítr 3 až 7m/s místy ještě s nárazy kolem 15m/s.

Ve středu, bude jasno až polojasno, počátku místy postupně jen ojediněle až oblačno až zataženo a občas slabé sněžení. Z počátku občas mrznoucí mlhy. Přes den teploty vystoupí na-1 až +3°C a na horách nad 1000m kolem -5°C. Slabý proměnlivý vítr do 3m/s, postupně mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 5m/s. Na východě území mírný severovýchodní vítr 3 až 7m/s.

POČASÍ V REGIONECH

Ve čtvrtek bude jasno na západě většinou polojasno, ráno ojediněle mrznoucí mlhy. Odpoledne a večer přibývání oblačnosti. V noci budou teploty -5 až -9°C. Při sněhové pokrývce a na severovýchodě území až – 13°C. Přes den vystoupí teploty na -2 až +2°C. Mírný jihovýchodní vítr 3, až 7m/s. Na Českomoravské vrchovině a na severu postupně čerstvý vítr 4 až 9m/s místy v nárazech 15 až 20m/s. Na východě území zpočátku slabý proměnlivý vítr do 3m/s.

V pátek bude zataženo, až oblačno na východě území skoro jasno. Ráno se bude ojediněle tvořit mlha.Během dne v Čechách od západu místy sněžení nebo mrznoucí déšť s tvorbou ledovky. V noci budou teploty -3 až -7°C. Přes den vystoupí teploty na -3 až +1°C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7m/s. Na Českomoravské vrchovině a na severu území čerstvý 4 až 9m/s místy nárazech 15 až 20m/s. V západní polovině Čech (Plzeňsko a Karlovarsko) slabý vítr do 4m/s.

V sobotu bude zataženo, až oblačno místy mrznoucí mlhy. Místy sněžení v Čechách přechodně srážky mrznoucí postupně dešťové. Během dne ubývání srážek. V noci budou teploty-1 až -5°C. Na východě území -3 až -7°C.Přes den vystoupí teplota na 0 až +3°C. Na Moravě, ve Slezsku, v severovýchodních Čechách -3 až +1°C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 5m/s. který se bude měnit na jižní a jihozápadní vítr.

Jiří Hausner,
(-red.)

Komentáře