Sdílejte
Jaro, rozkvetlé Krokusy Zdroj: FOTER

ČESKO / V příštích čtyřech týdnech bude nejchladnější hned ten první, maximální denní teploty se budou pohybovat většinou pod deset stupňů Celsia. Následně přijde mírné oteplení. V úterý 15. března nad ránem přijde do Česka podle meteorologa Pavla Šimandla z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) sněžení.

Srážek bude v následujících týdnech spíše méně, dešťových srážek by mělo být nejméně o Velikonocích a nejvíce na konci první dubnové dekády. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V příštím týdnu by mělo být nejchladněji v úterý 15. března, kdy se denní maxima mají pohybovat mezi dvěma a šesti stupni Celsia. Jako nejteplejší vychází pátek s teplotami kolem 11 stupňů Celsia. V noci mohou teploty sestoupit i čtyři stupně pod nulu. „Druhý týden období by měl být jemně nadprůměrný s týdenní maximální teplotou vzduchu v rámci celé ČR kolem deseti stupňů Celsia,“ uvedl v měsíčním výhledu počasí ČHMÚ. Zbylé dva týdny meteorologové očekávají teplotně průměrné.

V úterý 15. března bude sněžit

„Předpokládáme, že výška případné nové sněhové pokrývky bude v nižších a středních polohách slabá a nepřekročí 3 cm. Přesto ale může působit problémy v dopravě, zvláště ve městech při ranní špičce. Na horách pravděpodobně připadne nejvíce sněhu v Beskydech a v Jeseníkách, kde to může být i kolem 10 cm nového sněhu,“ sdělil meteorolog Pavel Šimandl.

Srážek by mělo mezi 14. březnem a 10. dubnem spadnout průměrně až podprůměrně. Průměr pro dané období je 42 milimetrů, tedy 42 litrů na metr čtvereční. „Relativně nejvíce atmosférických srážek by mělo spadnout pravděpodobně v posledním týdnu s průměrným týdenním úhrnem kolem deseti milimetrů a nejméně v předposledním týdnu období,“ předpovídá ČHMÚ.

Komentáře