JARO - Velikonoční počasí přinese teploty okolo 16 stupňů Zdroj: archiv

ČESKO / V následujícím týdnu se podle výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) výrazně oteplí. O Velikonočních svátcích se mohou teploty vyšplhat až k 16 stupňům Celsia, srážek by tolik být nemělo. Sníh lze podle meteorologů očekávat spíše již jen na horách v příštím týdnu, to by mělo být již jen slabé. Plyne to z dlouhodobého výhledu počasí, který v sobotu 19. března vydal Český hydrometeorologický ústav.

„Během svátků očekáváme oteplování, proto by první polovina předpovídaného období měla být teplotně nadnormální,“ uvádějí meteorologové z ČHMÚ ve výhledu.

Od středy 23. března bude oblačnosti ubývat a začne se oteplovat, teploty by se koncem příštího týdne mohly dostat na 12 až 16 stupňů Celsia.

Od 4. dubna budou ale podle výhledu meteorologů průměrné teploty spíše mírně pod normálem. Průměr minimálních teplot v noci by se měl v následujících čtyřech týdnech udržet nad nulou.

Srážek bude podle meteorologů zprvu méně, než je dlouhodobý průměr pro tuto roční dobu, postupně by jich ale mělo přibývat.

Sněžení lze očekávat už jen na horách během nejbližšího týdne, ale převážně slabé,“ předpovídají meteorologové.

Komentáře