Počasí aktuálně. Foto: ©Jiří Hausner / redakce #zpravyextra.cz

Česko / Regiony – Dnes a o víkendu bude slunečné počasí, ale bude do Česka proudit od východu až severovýchodu chladnější vzduch a ochlazování. O víkendu bude, ještě denní teplota do 9°C, ale v noci už klesnou teploty na až na -5°C. Příští týden bude sněžit to i v nížinách.

V pátek bude jasno až polojasno, zpočátku místy mrznoucí mlhy a nízká oblačnost, které se ojediněle udrží po celý den. Přes den budou teploty 4 až 8°C. Při celodenní mlze a oblačnosti jen kolem 2°C, to zejména na západě. Na horách kolem 1°C. Z počátku slabý, postupně mírný východní až severovýchodní vítr 2 až 6m/s.

POČASÍ V REGIONECH

Noc z pátku na sobotu bude jasno až polojasno, ojediněle na jihozápadě místy mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. V noci teploty budou -1 až -5°C a při nízké oblačnost kolem +1°C. Mírný východní až severovýchodní vítr 2 až 5m/s.

V sobotu bude jasno až polojasno a ojediněle, na západě a na horách místy mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. Přes den budou teploty 4 až 8°C na horách v 1000m jen 1°C. Mírný východní a severovýchodní vítr 3 až 7m/s

V neděli pak bude jasno, až skoro jasno. Ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Odpoledne a večer od severovýchodu až severu přibývání oblačnosti. Večer na severu a severovýchodě místy sněhové a smíšené přeháňky. V noci teploty klesnou na -2 až -6°C. Přes den bude teplota 2 až 6°C. Slabý východní až severovýchodní, postupně mírný severní vítr 2 až 5m/s.

Jiří Hausner / redakce *
#
zpravyextra.cz

BEZ KOMENTÁŘE