Ledovka na silnicích. Ilustrační foto. Zdroj: #pixabay.com / manfredrichter / CC0 Creative Commons

Česko – Takřka na celém území republiky prší a mrzne. Mrznoucí déšť se mění v ledové peklo. Meteorologové varují, pokud můžete nevycházejte z domu a nejezděte auty! Chodníky a silnice jsou pokryty ledem!

U obce Bystřec na Orlickoústecku došlo na kluzké silnici k dopravní nehodě  linkového autobusu, nikdo nebyl naštěstí zraněn. V autobuse jel řidič a dvě děti.

Meteorologové před riziky spojenými s počasím varovali, výstraha platí (zatím) až do pondělního poledne – nejrizikovější situace se očekává na pomezí Čech a Moravy.

Situace: Přes naše území začíná přecházet od západu okludující frontální systém. Další frontální systém bude přecházet přes naše území v pondělí 3. prosince.

POČASÍ V REGIONECH

Přechody jednotlivých atmosférických front budou doprovázeny převážně dešťovými srážkami, které budou v severních a východních částech Čech, na Českomoravské vrchovině a na Moravě a ve Slezsku namrzat a vytvářet ledovku. Zejména na pomezí Čech a Moravy se bude ledovka vytvářet nejdéle, takže její tloušťka pravděpodobně místy překročí 7 mm,“ uvedl aktuálně ČHMÚ.

S ledem na silnicích či chodnících se potýkají i v dalších krajích. U obce Tovéř na Olomoucku havaroval v neděli 2. prosince večer na kluzké silnici sypač silničářů.


Nehoda sypače u obce Tovéř na Olomoucku
FOTO: HZS Olomouckého kraje

sim, (red.)

Komentáře