Sdílejte
V úterý vyšplhá teplota až na 24 stupňů Celsia (Ilustrační snímek počasí) Zdroj: archiv ZprávyExtra.cz

ČESKO / Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve své předpovědi počasí předpovídá, že Česko zažije teplý počátek dubna. V úterý 5. dubna a ve středu 6. dubna by podle meteorologů měla denní teplota vystoupat až na 24 stupňů Celsia. Počátek dubna by tak měl být podobný počasí v květnu, pak by se ale mělo počasí pokazit.

„Kolem tlakové výše se středem nad jihovýchodní Evropou k nám bude proudit teplý vzduch od jihu. Od středy bude počasí nad střední Evropou ovlivňovat zvlněná studená fronta a za ní k nám později pronikne studený vzduch od severozápadu,“ uvádí v předpovědi ČHMÚ.

Předpověď počasí

V neděli by mělo být jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 5 až 2 °C, ojediněle až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C, na jihozápadě Čech až 22 °C, v 1000 m na horách kolem 12 °C, na Šumavě až 16 °C.

V pondělí by mělo bát polojasno až jasno. Ráno a dopoledne místy mlhy nebo nízká oblačnost. Během dne při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C.

V úterý by mělo být podle meteorologů polojasno až skoro jasno, ráno a dopoledne ojediněle mlhy nebo nízk oblačnost. Během dne při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C.

Ve středu bude skoro jasno až polojasno, od severozápadu přibývání oblačnosti, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, na severozápadě kolem 17 °C.

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, na východě až 19 °C.

Vyhlídka počasí na víkend

O víkendu by mělo být podle meteorologů zataženo až oblačno, občas déšť nebo přeháňky, na horách srážky sněhové. V neděli ustávání srážek a částečné ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C, postupně 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 12 °C.

Komentáře