Hasiči z Královehradeckého kraje Foto: HZS Královehradeckého kraje

KRÁLOVEHRADECKO / Silný vítr, který ve středu 18. listopadu zasáhl také Královéhradecký kraj, zapříčinil desítku výjezdů hasičů. Profesionální a dobrovolné jednotky hasičů zasahovaly od rána do 15. hodiny u deseti událostí spojených se silným větrem. Na většině míst hasiči odklízeli stromy ze silnic nebo zajišťovali uvolněné střešní krytiny.

„Na Hradecku zasahovali profesionální hasiči z Hradce Králové – stanice Pražská po sedmé hodině ráno v Plotištích nad Labem, kde odklízeli strom přes cestu,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Žahourková.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové a HZS podniku Čepro Cerekvice zase zajišťovaly střechu na objektu rozmnožovny prasat v obci Benátky. Silný vítr poškodil oplechování atiky střechy a hasiči museli část sundat, aby nedošlo ke škodám na majetku.

„Další výjezd profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové byl do ulice Jana Masaryka v Hradci Králové, kde poryv větru způsobil poškození plechů na boční straně a střeše domova mládeže a internátu,“ uvedla k dalšímu výjezdu Žahourková.

Hasiči zabezpečili střechu objektu před dalším poškozením a místo předali zhotovitelské firmě, která provede opravu budovy.

Broumovští profesionální hasiči zase odklízeli strom ze silnice u Hejtmánkovic na Náchodsku.

Také dobrovolní hasiči z Doudleb nad Orlicí odklízeli poškozené stromy, které zasáhly balkon domu v Doudlebách nad Orlicí na Rychnovsku.

„Profesionální a dobrovolní hasiči na Trutnovsku odstraňovali vyvrácené stromy ze silnic ve Velké Úpě, v místní části Bobr v Žacléři, za zoologickou zahradou ve směru na Nové Lesy a u hasičské zbrojnice v Hostinném. Dobrovolní hasiči z Horního Maršova zasahovali v Lisečinách, kde vítr poškodil část střechy na chalupě. Hasiči ji museli provizorně zakrýt,“ dodala k událostem spojených v souvislosti se silným větrem mluvčí hasičů Žahourková.

Komentáře