#počasí
Hrad Buchlov, ilustrační foto. Autor: Jiří Hausner / redakce #zpravyextra.cz

Česko – Nadprůměrný teplý podzim posledních dvou týdnů končí a pomalu se začne ochlazovat. V příštím týdnu meteorologové očekávají přes den maximální teploty kolem devíti stupňů. Od čtvrtka noci může už začít mrznout.

Předpověď na pondělí. Zataženo s nízkou oblačností, ojediněle mrholení a mlhy.

Na horách a místy i v nižších polohách jasno až polojasno. Nejvyšší teploty teploty 8 až 12 stupňů Celsia. Při déle trvajícím slunečním svitu kolem 14 stupňů. V 1000m na horách kolem 10 stupňů, na Šumavě až okolo 15 stupňů. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6m/s. Jihozápadní polovině Čech slabý proměnlivý do4m/s.

V noci na úterý zataženo s nízkou oblačností, ojediněle mrholení a místy také mlhy. Na horách a ojediněle i jinde jasno až polojasno. Nejnižší teploty 9 až 5 stupňů, při zmenšené oblačnosti ojediněle kolem 3 stupňů. Slabý proměnlivý vítr do 4m/s, z počátku na východě republiky mírní jihovýchodní až jižní 2 až 6m/s.

Předpověď na úterý zataženo, až oblačno ojediněle polojasno. Rány místy mlhy.

Postupně od západu v Čechách a později i na severovýchodě republiky místy, jinde jen ojediněle slabý déšť (mrholení) nebo přeháňky. Později odpoledne od západu protrhávání oblačnosti na polojasno. Nejvyšší denní teploty 11 až 15°C, v 1000m na horách kolem 10°C. Slabý jižní až jihozápadní vítr 1 až 4m/s se bude měnit během dne, na mírný západní 2 až 6m/s.

Jiří Hausner,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE