Breaking news
Aktuálně - Hurikán Willa se přiblíží na západní pobřeží Mexika dne 23. října 2018. Foto: NOAA / official site

Mexiko (svět) – Aktuální zpráva přišla dnes z Tichomořského pobřeží Mexika, které se aktuálně připravuje na hurikán Willa, který jej má dle meteorologů zasáhnout. Obyvatelé si připravují zásoby jídla a pití a aktuálně zabezpečují své domovy.

Několik turistických destinací, včetně populárního a známého 
plážového letoviska Puerto Vallarta, ve státě Jalisco zasáhne bouře doprovázená silným deštěm. 

Podle NOAA bouře aktuálně oslabila do kategorie 3, přesto může mít fatální následky. Tisíce lidí byly evakuovány, budovy a místní školy byly uzavřeny na tichomořském pobřeží Mexika. 

Podle prognózy, by se mělo jedna o jednu z nejsilnějších tropických bouří za posledních několik let. Udeřit na pobřeží Mexika by měla v úterý 23. října ve večerních hodinách. 

V úterý odpoledne byla bouře asi 105 až 120 kilometrů jihozápadně od mexického Mazatlanu.

V hlavním turistickém centru Mazatlanu, v úterý odpoledne vytrvale pršelo. Pouze několik turistů bylo venku. Červené vlajky na pobřeží zasazené do písku ukazují, že pláž byla pro všechny zcela uzavřena.

Stále, je ještě mnoho lidí a místních, kteří vůbec netuší, že se nějaká bouře blíží. Mexická agentura pro civilní ochranu uvedla na Twitteru, že by se rodiny měly v případě potřeby přestěhovat do dočasných dočasných útočišť.

Guvernér Nayarit Antonio Echevarria řekl v úterních odpoledních hodinách, že bylo evakuováno více, než 10 500 lidí a školy byly vládou uzavřeny. Upozorňoval místní obyvatele, aby nepodceňovali bouři.

(-red.)BEZ KOMENTÁŘE