Sdílejte
Teploměr Autor: Jan Petráš - ZprávyExtra.cz

ČESKO / Víkendové počasí začne mrazivou nocí, ale již během noci na sobotu 23. ledna se bude podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) oteplovat a v dalších dnech se budou nejnižší teploty pohybovat už jen kolem nuly nebo slabě pod nulou.

Mrazivé teploty již nebudou dlouho panovat na území České republiky. Meteoroložka Milena Ferebauerová říká, že o víkendu se začne postupně oteplovat. V neděli může ještě sněžit, ale na počátku budoucího týdne již budou denní teploty nad nulou.

Předpověď počasí na víkend

V pátek bude přes den jasno až polojasno, ráno a dopoledne místy mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost, která se ojediněle udrží po celý den. Ojediněle slabé sněžení. Večer v Čechách od západu přibývání frontální oblačnosti. Nejnižší noční teploty -12 až -17 °C, při nízké oblačnosti nebo v místech bez sněhové pokrývky kolem -10 °C. Nejvyšší denní teploty -7 až -3 °C, v 1000 m na horách kolem -7 °C.

V sobotu bude jen zpočátku noci jasno až polojasno, ojediněle mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. Postupně od západu zataženo se sněžením, místy vydatnějším. Odpoledne a večer v Čechách srážky jen místy, v polohách pod 400 m smíšené nebo mrznoucí. Nejnižší noční teploty -10 až -15 °C, během noci od západu oteplování. Nejvyšší denní teploty -5 až -1 °C, v Čechách -1 až +3 °C.

V neděli bude zataženo až oblačno, místy se sněžením, na severovýchodě četnějším. V polohách pod 1000 m, na východě pod 500 m, bude sněžení postupně přecházet do deště, i mrznoucího. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, na východě až -6 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C.

Komentáře