Sdílejte
Meteorologové slibují až 20 stupňů Celsia Autor: Roman Mach - ZprávyExtra.cz

ČESKO / Meteorologové slibují pro následující čtyři týdny teploty, které v některých dnech přesáhnou i 20 stupňů Celsia. Období by mělo jako celek podle ČHMÚ být teplotně nadprůměrné. Meteorologové upozorňují také ale na to, že občas může dojít i teplotním výkyvům. Jarní počasí se ve své parádě představí již o tomto víkendu, kdy se slaví Velikonoční svátky.

Mírné oteplení z tohoto týdne bude zvolna pokračovat i v nastávajícím týdnu.

V dalším období by se už průměrné týdenní teploty neměly příliš lišit. „Což ovšem neznamená, že v průběhu jednotlivých týdnů nebude docházet ke kolísání teplot,“ uvádějí meteorologové z Českého hydrometeorologické ústavu (ČHMÚ) ve svém pravidelném měsíčním výhledu počasí.

Dlouhodobější pokles teploty pod nulou již meteorologové neočekávají a v některých dnech maximální teploty mohou překročit i 20 °C.

„Období jako celek by mělo být teplotně nadprůměrné. Z hlediska srážek druhý předpovědní týden od 4. do 10. dubna by měl přinést nejvíce srážek, v ostatních týdnech se očekává méně srážek, než je dlouhodobý průměr. Z hlediska srážek toto období od 28. března do 24. dubna bude jako celek sušší než je dlouhodobý průměr,“ doplňují ve svém výhledu meteorologové.

Komentáře