POLICIE ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce @ZpravyExtra.cz / Jiří Berec (c)2015

Hradec Králové – Královehradecká krajská police ve středu obvinila deset osob, které se na Trutnovsku dopustily závažné hospodářské kriminality. Devět fyzických a jedna právnická osoba byly obviněny ze zneužití pravomoci úřední osoby ve vztahu k pokusu spáchání zvlášť závažného zločinu dotačního podvodu a poškození finančních zájmů EU. Informuje iROZHLAS.cz

Klademe jim za vinu, že se dopustili porušení legislativy v oblasti správy majetku státu, stavebního řízení a ochrany životního prostředí. Zmíněné podezření ze spáchání trestné činnosti se vztahuje k městu Pec pod Sněžkou a území svěřeného do péče Správy Krkonošského národního parku,“ oznámil mluvčí krajské policie Jan Čížkovský.

ČTK na serveru cz.sputniknews.com uvádí, že mezi obviněnými je i starosta Pece pod Sněžkou Alan Tomášek a bývalý ředitel Krkonošského národního parku Jan Hřebačka. Právě Pec pod Sněžkou byla jedním z míst zásahu policie.

Mluvčí Čížkovský médiím uvedl pouze to, že tři z obviněných policie zadržela a předvedla k výslechu. Šest z deseti obviněných zastávalo nebo zastává vedoucí funkci na radnici v Peci pod Sněžkou a ve Správě KRNAP.

Zahájení trestního stíhání předcházelo důkladné prověřování, které probíhalo od roku 2017,“ uvedl na závěr policejní mluvčí Jan Čížkovský.

Loni v říjnu česká policie zasahovala na několika místech na Trutnovsku. Kriminalisté tehdy vyšetřovali pozadí několika projektů, mezi které patří například Herní krajiny Pecka na Portáškách nad městskou částí Velká Úpa či parkovací dům.

KRIMI Z REGIONU

@cz.sputniknews.com,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE