Sdílejte
Korespondence se dostala na veřejnost Zdroj: White Media - repro

PRAHA / Bohuslav Sobotka se stal opět obětí útoku hackerů. Tvrdí to xenofobní web White Media, na kterém se objevila e-mailová komunikace, která je adresovaná premiérovi Bohuslavu Sobotkovi. Jedná se o několik desítek zveřejněných e-mailů z osobní e-mailové schránky Sobotky na internetu. Před několika dny se podařilo hackerům napadnout premiérův účet na Twitteru, kde hackeři vyzvali jménem Sobotky k bojům proti uprchlíkům.

Na internetových stránkách xenofobního webu nesoucí název White Media se objevila e-mailová korespondence, která nese jméno premiéra Bohuslava Sobotky. „V současné době se tím zabývá Policie ČR,“ potvrdil serveru ZprávyExtra.cz mluvčí vlády Martin Ayrer.

Zda je zveřejněná komunikace Sobotky pravá nelze v této chvíli potvrdit. Nelze také ale vyloučit, že se jedná jen o podvrh.

Hackeři na internetu zveřejnili například e-mailovou korespondenci, která v Sobotkově e-mailu u Seznam.cz měla přistát ohledně migrační krize nebo plánu na její samotné řešení. Hackeři zveřejnili i starší e-maily, ve kterých se řeší přerozdělování rezortů nebo komunikace s bankou ohledně hypotéky.

Údajný e-mail ze Sobotkovi e-mailové schránky Zdroj: White Media - repro
Údajný e-mail ze Sobotkovi e-mailové schránky Zdroj: White Media – repro

Hackeři e-maily zveřejnili na stránce White Media, kde se vychvalují, že publikují „informace o akcích nacionálních h@ckerů, vystavujeme jejich trofeje a snažíme se motivovat lidi k boji proti neomarxismu, pseudohumanismu, xenofilii, antirasismu a antifašismu, islamizaci, homosexualismu a všem formám multikulturního levičáctví“.

Seznam.cz tvrdí, že jejich služba prolomena nebyla

Rozhodně nedošlo k žádné kompromitaci služby Seznam.cz Email. Podle popisu to vypadá, že se někomu povedlo uhádnout heslo k nějaké z e-mailových schránek. K takovým odhalením hesla může dojít prostým pokusem, a to zejména tehdy, pokud je heslo příliš snadné a nedbá různých doporučení, která právě odhadnutí hesla mají zabránit, případně pomocí sociálního inženýrství či natažením viru do počítače,“ sdělila serveru ZprávyExtra.cz mluvčí společnosti Seznam.cz Irena Zatloukalová.

Bezpečnost e-mailů u Seznam.cz

„Pokud sám uživatel naší služby zanedbá svoji bezpečnost, nemůžeme s tím moc udělat. Naše uživatele nabádáme, aby dodržovali jednoduchá pravidla a zásady bezpečnosti, upozorňujeme je na různé pokusy o vylákání hesel a podobně. Málo kdo si uvědomuje, jak citlivé informace ve svém e-mailu má – ať už jde o přihlašovací údaje k další službám, bankovní výpisy, nebo právě citlivou korespondenci. Je až s podivem, že si lidé stále neuvědomují, že heslo k e-mailu by měli opatrovat snad více než klíče od vlastního bytu, nebo PIN k platební kartě. Mít svoji on-line identitu v bezpečí, by mělo být jednou ze zásadních starostí každého z nás,“ uvedla Zatloukalová.

Před několika dny se hackerům podařilo napadnout Twitter účet premiéra Bohuslava Sobotky, i tento útok vyšetřuje policie.

Komentáře