Hasiči, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J. Berec

Most / Chanov – Na mosteckém sídlišti Chanov, který patří mezi vyloučené lokality bylo v neděli 4. listopadu, krátce před pravým polednem pěkně rušno! Došlo, zde k požáru jednoho z bytů v místním panelovém domě.

Podle informací krajské redakce serveru #zpravyextra.cz hořelo v šestém patře panelového domu. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z řad profesionálních, dobrovolných i podnikových. Také byla na místo události vyslána výšková technika krajských hasičů.

Spolu s hasiči na místě zasahovala také záchranná služba a policisté.

Okolnosti vzniku požáru, nyní vyšetřují policisté, ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičů. 

Nicméně, je nutné zmínit, že například záchranná služba, by si již na tomto vyloučeném sídlišti mohla udělat své stanoviště, protože výjezdy posádek záchranné služby, přímo do tohoto sídliště k „rádoby“ pacientům, kteří si záchranku volají mnohdy k neakutním potížím, které jsou chronického charakteru, nemá v republice obdob. A není to jen mostecký Chanov. Například necelých dvacet kilometrů vzdálený litvínovský Janov, jehož 90% obyvatel tvoří právě „Oni nepřizpůsobivý“ spoluobčané o tom není o poznání lépe. Denně tam vyjíždí posádky záchranné služby k případům, které absolutně nejsou hodny výjezdů vozidla Rychlé zdravotnické pomoci nebo Rychlé lékařské pomoci. Zdravotnická záchranná služba, která má v rámci platné právní legislativy řešit výhradně akutní zdravotní stavy a osoby v přímém ohrožení života, v těchto lokalitách supluje a to doslova obvodní lékaře. Funguje zde, jako jaká si domácí péče a nemocniční pohotovost zároveň. 

Pokud se chcete zeptat, jak je toto možné, pak na to v současné době neexistuje v republice odpověď, protože záchranná služba – obecně, je služba hrazena státem pro všechny občany a je zdarma! Pokud by měla být placena právě například, pro ty „problémové spoluobčany,“ kteří ji neustále zneužívají, pak by na tom opět byli bití lidé, kteří tu záchranku skutečně potřebují. Navíc, výjezdy posádek záchranné služby, jsou celorepublikově plně hrazeny pojišťovnami a proto není důvod se jakkoliv, dle opět současné platné právní legislativy znepokojovat. Pouze, to je smutný obrázek současného stavu fungování krajských záchranek. 

Nejsou to, ale jen zdravotníci, které „nepřizpůsobivý“ spoluobčané hojně zaměstnávají.

Například, profesionální a dobrovolní hasiči, ti vyjížděli do litvínovského sídliště Janov, dle informací krajské redakce serveru #zpravyextra.cz v jednom období dokonce i několikrát týdně a to především k požárům komunálního odpadu, který „nepřizpůsobivý“ spoluobčané nastřádali v útrobách zdevastovaných panelových domů a vybydlených bytových jednotkách. Úmyslným zapalováním a zakládáním požárů se na tomto vyloučeném sídlišti baví především mladí cikánští výrostci, kteří požáry a následné zásahy hasičů považují za jakou si „vzrušující hru.“ Vidět přijíždět do jejich zdevastovaného sídliště houkající hasičské cisterny, je pravděpodobně pro ně hodně vzrušující záležitost… 

O zvýšené kriminalitě v těchto lokalitách, není asi potřeba sáhodlouze hovořit a každý si asi dokáže představit její míru.

ČTĚTE TAKÉ

sim, jb, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE