Nemocnice v Chebu, ilustrační foto. Zdroj: #kkn.cz

Cheb – Už jen rok a pacienti se dočkají dokončení modernizace chebské nemocnice. V současné době se pracuje na rekonstrukci pavilonu A, který by měl začít fungovat již koncem tohoto roku.

Zatímco jinde probíhají změny postupně, v Chebu jsou skutečně skokové,“ potvrzuje Josef Mašek, člen představenstva Karlovarské krajské nemocnice.

S přestavbou se začalo v roce 2017, a to demolicí administrativní budovy, kde rychle vyrostl nový pavilon, který vyšel zhruba na 480 milionů korun. Už v listopadu by mely začít fungovat nové operační sály ale i nová porodnice. Samozřejmě se změna bude týkat také samotných pokojů, které by měly nabídnout lepší prostředí. Velkou investicí je také nákup techniky za stovky milionů korun. V těchto dnech by se měla instalovat např. na operačních sálech.

V již zmíněném pavilonu A se bude nacházet porodnice, dětská ambulance s cca 20 lůžky a několik operačních sálů. V pavilonu B potom specializované ambulance i lůžková oddělení.

Další věc, kterou pacienti uvítají je, navýšení kapacity parkoviště v areálu až na 50 parkovacích míst, což by mělo zlepšit také jeho dostupnost.

Adel,
(red.)

Komentáře