Městská policie Brno, tísňová linka 156. Ilustrační foto. Foto/Grafika: archiv redakce #Zpravyextra.cz

Brno – Na strážníky se v pondělí odpoledne telefonicky obrátila jednadevadesátiletá žena, která měla nepříjemný zážitek při venčení svého psa. Strážníkům zajíkavě popsala, že byla venku se svou čivavou, ke které se náhle přihnali dva velcí černí psi bez vodítka a košíku a malého pejska povalili na zem, kde ho prý začali napadat.

O případu informovala redakci serveru #zpravyextra.cz tisková mluvčí brněnské městské policie Tereza Kadrnožková s tím, že s pomocí kolemjdoucích se jí podařilo psy zahnat, se svým čtyřnohým mazlíčkem ale musela do veterinární ambulance, kde si čivavu nechali kvůli ošetření.

ČTĚTE TAKÉ

Zatímco hlídka seniorku zpovídala, na služebnu v Medlánecké ulici dorazil jednadvacetiletý muž, který prý odchytil černého rotvajlera a labradora, kteří pobíhali na volno ulicemi. „Strážníci zjistili od kolegů z odchytové služby kontakt na jednadvacetiletou majitelku psů. Ta si je zanedlouho přišla převzít a hlídka jí sdělila, že je podezřelá, že porušila vyhlášku města Brna o volném pohybu psů,“ upřesnila mluvčí.

Přestupková komise bude řešit nejen to, že neměla psy pod přímým vlivem, ale prošetří také zranění čivavy včetně uhrazení nákladů vzniklých veterinární péčí,“ doplnila tisková mluvčí.

-tk, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE