Policejní kontroly řidičů, ilustrační foto. Autor: archiv Policie ČR

Olomoucko – Policisté v Olomouckém kraji zadrželi hned sedm řidičů, kteří byli pod vlivem omamných a psychotropních látek za volanty svých vozidel. Je, až k nevíře kolik uživatelů drog usedne, bez sebemenšího ostychu za volant v době, kdy užili drogu.

Rozbory biologického materiálu u dalších sedmi řidičů potvrdily hodnotu, přesahující horní koncentrační rozmezí. Uvedla k případu olomoucká policejní mluvčí Irena Urbánková.

Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 25letý řidič vozidla Škoda Felicia, kterého kontrolovali policisté 16. května dopoledne ve Šternberku. Provedli u něj test na omamné a psychotropní látky, který byl pozitivní na cannabis.

Téhož dne, rovněž ve Šternberku, kontrolovali policisté 28letého řidiče vozidla Citroën Berlingo. Test na omamné a psychotropní látky byl pozitivní na amfetamin/metamfetamin.

Třetím je 30letý řidič vozidla Renault Megane, kterého kontrolovali policisté 19. května kolem druhé hodiny v noci na ulici Jablonského v Olomouci, části Klášterní Hradisko a zhruba za dvě hodiny poté na stejné ulici byl kontrolován opět policisty. Test na omamné a psychotropní látky byl pozitivní na amfetamin/metamfetamin. Navíc zjistili, že muž není držitelem žádného řidičského oprávnění.

Dalším je 23letý řidič vozidla Peugeot, kterého kontrolovali policisté 20. května odpoledne v Olomouci. Test na omamné a psychotropní látky byl pozitivní na THC.

Pátým je 39letý řidič vozidla Škoda Octavia, kterého kontrolovali policisté 23. května odpoledne kolem v Olomouci, části Nová ulice. Test na omamné a psychotropní látky byl pozitivní na amfetamin/metamfetamin.

Šestým je 25letý řidič vozidla Hyundai Accent,  kterého kontrolovali policisté 23. května ve večerních hodinách v obci Velký Týnec-Vsisko. Test na omamné a psychotropní látky byl pozitivní na cannabis.

Posledním je 30letý řidič vozidla Škoda Felicia, kterého kontrolovali policisté 24. května dopoledne v Olomouci, části Nové Sady. Test na omamné a psychotropní látky byl pozitivní na amfetamin a cannabis.

Všichni řidiči se dobrovolně podrobili lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocnici.

„Na základě laboratorních výsledků, které potvrdily hodnotu, přesahující horní koncentrační rozmezí, byly ve všech případech zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ doplnila k případům policejní mluvčí Irena Urbánková.

ČTĚTE TAKÉ: RALLYE REJVÍZ 21. ročník mezinárodní soutěže zdravotnických záchranných služeb

Autor: Jiří Berec a
redakce Udalosti112.cz

Komentáře