Požárem poškozený sporák v bytě seniora. Autor: HZS Zlínského kraje

Vsetín – Profesionální hasiči, záchranáři a následně i státní policisté zasahovali, krátce po čtrnácté hodině, v neděli 20. srpna na ulici Těšíkov ve Vsetíně, kde se senior sám snažil uzavřít požárem poškozený ventil sporáku. Jeho snaha skončila málem tragicky! 

O požáru aktuálně informoval krajský mluvčí zlínských hasičů Libor Netopil s tím, že po příjezdu hasičů na místo hlášené události hasiči zjistili, že došlo k menšímu požáru na plynovém sporáku, při kterém bylo roztaveno ovládání jednoho z hořáků a nebylo možno přerušit přívod plynu a zabránit jeho dalšímu hoření. Hasiči situaci vyřešili odsunutím sporáku od stěny a uzavřením hlavního ventilu přívodu plynu.

Ještě před příjezdem profesionálních hasičů se o uhašení požáru a uzavření ventilu pokoušel sám majitel bytu. Bohužel, velmi nešťastně!

„Jeho zásah ale skončil vznícením oblečení a popáleninami. Vážně popálený senior, pak skončil v péči záchranářů, kterým hasiči asistovali při jeho ošetření a následném transportu do sanity. Podle informací velitele zásahu měl být muž dále transportován vrtulníkem letecké záchranné služby na popáleninové centrum nemocnice v Ostravě,“ uvedl mluvčí hasičů.

„Okolnostmi vzniku požáru a zranění seniora se budou nadále zabývat vyšetřovatelé policistů a hasičů,“ doplnil k události mluvčí HZS Zlínského kraje Libor Netopil.

U obce Zlobice skončilo vozidlo po karambolu na střeše, jeho osádka v péči lékařů

Autor: Jiří Berec

Komentáře