(c)2016 ZZS ScK
Záchranáři - resuscitace, ilustrační foto. Zdroj: archiv ZZS Středočeského kraje

Opava – I přes okamžitou pomoc kolemjdoucích, strážníků městské policie a následně i profesionálních záchranářů se již nepodařilo šestačtyřicetiletou ženu přivést k životu po pádu z sedmého patra domu. Žena si po pádu způsobila, dle sdělení záchranářů zranění, která byla neslučitelná se životem. Okolnosti této tragické události nyní, vyšetřují kriminalisté.

K tragedii došlo 2. prosince, v odpoledních hodinách v Opavě.

Informoval o tom dnes redakci serveru #zpravyextra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že šestačtyřicetiletá žena měla podle informací, které mají záchranáři k dispozici, spadnout ze šestého či sedmého patra panelového domu.

V okamžiku příjezdu posádek záchranné služby, již byla na místě hlídka městské policie, jejíž členové poskytovali postižené základní první pomoc.

Týmy záchranné služby ihned zahájily rozšířenou resuscitaci,protože pacientka nejevila žádné známky života. Za trvale prováděné nepřímé srdeční masáže zajistil zasahující lékař dýchací cesty a připojil ženu k přístrojem řízené ventilaci,“ upřesnil Humpl.

Prvotní vyšetření ukázalo mnohočetná poranění, především v oblasti pánve, horních a dolních končetin. Ani rychlá pomoc a resuscitace za použití přístrojové techniky a léků nevedly k úspěchu a pacientka na místě podlehla svým poraněním,“ doplnil k tragické události mluvčí záchranářů.

jb, (red.)

Komentáře